Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri

9/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Can Yayınları , Türk Edebiyatı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

İlk öykü kitabı olan Fildişi Karası ile çok olumlu tepkiler alan Yekta Kopan, duru, abartısız, akıcı dili, yaşamın içinden seçilmiş, şaşırtıcı ayrıntılarla zenginleştirilmiş konularıyla; hüzün ve duygusallıkla mizah ve ironiyi dengede tutmayı başaran kurgularıyla, Türk edebiyatı içinde kendine özgü yolunu bulmuş görünüyor. Olayın ön planda tutulduğu öyküleri, titizlikle işlenmiş, fazlalıklardan arındırılmış, çok yönlü, çok boyutlu karakterlerle donatılmış 'insan olan' türlü şeyle bezenmiş. Gerçekçi bir anlatım içinde hayalgücüne de çok yer vermesi, Yekta Kopan'ın öykülerinin öne çıkan özelliklerinden. 'Yaşam kurgulanmalıdır' diyor Yekta Kopan ve insanlık durumlarından beslenen öyküler yazıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2001

Sayfa Sayısı : 152

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750725272


Yorumlar (3)

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri

Güzel bir eser, dili de akıcı oldukça. 8/10

Ayşen'e ve A.Korcan Derinsu'ya Dostoyevski okumasını tavsiye ve ısrar ediyorum. Yekta Kopan'a iyi yolculuklar diliyorum.

Birgün yeni çıkan bir kitabın haberini okudum ve hayatım farklı bir şekil aldı. Okuduğum yazıda ilk olarak kitabın ismi dikkatimi çekti: Aşk mutfağından yalnızlık tarifleri... Sonra kitabı aldım ve okumaya başladım.. Artık ben eski ben değildim.. Dünyada çok az kitap beni bu kadar benzerlikle anlatabilirdi. Alışkanlığım olan beğendiğim cümlelerin altını çizme bu kitapta doruk noktasına ulaştı ve nerdeyse her sayfada çizik hatta çizikler oluştu. Yazarın sade dili, olayları anlatmadaki ustalığına hayran kaldım. Üstelik hikayelerin- her ne kadar birbirinden bağımsızda görünseler de- tematik olarak birbirine bağlı olması beni çok etkiledi. Kitabı bitirdikten sonra ikinci kere okudum. Ve aynı zevki aldım.. Hatta atladığım bazı yerleri bile yeniden keşfettim. Bu arada Yekta Kopan'ın düzenli olarak yazı yazdığı Hayalet Gemi'yi de aldım. Tekrar hayran oldum. Üstelik oradaki diğer yazarlara da. Yekta Bey'e bir mail attım sonra.. Bana verdiği cevaptaki mütevaziliği, mahçupluğu beni çok etkiledi. Ayrıca Yekta Kopan'ın seslendirme sanatçısı olduğunu da bildirmek isterim. Hatta şu aralar pek moda olan Yüzüklerin Efendisinde Pippin karakterinin Türkçe dublajındaki ses ona ait. Bu kitabı şiddetle herkese tavsiye ediyorum. Ayrıca Yekta Kopan'ın modern Sait Faik olduğunu düşünüyorum. Bence bu kitabı alın ve beğenirseniz yazara teşekkür edin. İyi okumalar!!!