Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anna Karenina - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Anna Karenina - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Anna Karenina - Hasan Ali Yücel Klasikleri

9/10 - 30 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Savaş ve Barış, Diriliş ve Kreutzer Sonat'ın büyük yazarı, sadece toplumsal olayları değil, bireyin duygularını da olağanüstü tasvir yeteneğiyle aktarmıştır. Yazar, en ünlü eserlerinden biri olan Anna Karenina'da evlilik, aşk ve ölüm konularını derin bir gözlem gücüyle ele almış, muhteşem edebi dehasıyla işlemiştir. 1875-1877 yılları arasında Ruskiy Vestnik dergisinde tefrika edilen romanın ilk baskısı 1878'de yapılmıştır.
Pek çok yazar ve eleştirmen Anna Karenina'yı gelmiş geçmiş en büyük roman saymaktadır. Tolstoy'un bu büyük eseri birçok kez sinemaya da uyarlanmıştır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 1062

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 760

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 1062

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053604099


Yorumlar (12)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
kesinlikle müthiş

Anna Karenina´nın en iyi roman olduğu konusunda edebiyat eleştirmeleri o kadar haklı ki. Kitap sizi öylesine içine alıyor ki: roman kahramanlarından birisine dönüşüveriyorsunuz. Tolstoy bir deha..

ŞüPheSiz

kusursuz denecek bir edebi eser (bir sanat eseri). aşk romanLarını sevmem fakat bir çokLarının ÿ"en iyi romanÿ" dediği bu kitabı okumam gerektiğini düşündüm. bir dostoyevski kadar beni etkilemese de gerçek bir roman nasıl yazılır? ve kalite nedir? anLamak için, bir ROMAN okumak için mutLaka okunmaLı. çevirmen de bir harika.

Tavsiye

bu diziden öncelikle Diriliş´i okumuştum. Ancak çevirinin mükemmelliğini de yadsımadan şunu söylemek isterim ki Tolstoy´un A.Karenina´sını okumadım adeta izledim! Konudan uzaklaşıyor denilmişÿ; aksine uzun tasvirlerle en ince detayına kadar her karakteri, olayı hatta objeyi bile romanı okurken film izler gibi sindiriyorsunuz! Fevkalade bir eser.