Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Anayurt Oteli

Anayurt Oteli

Anayurt Oteli

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Ne ölü, ne sağ" bir yaşamın kahramanı Zebercet. Gözünü ilk açtığı ve yaşadığı Anayurt Oteli'yle aynı kaderi paylaşıyor: Birbirine benzeyen geçici ilişkilerle geçen günler, yalnız ve tek başına sürüklenen bir hayat.

Gecikmeli Ankara treniyle gelen -adını bile bilmediğimiz- kadın otelde bir gece kalır ve
Zebercet'in de, Anayurt Oteli'nin de sessiz akıp giden günlerinin içeriği değişir.

Küçük ayrıntıların tekdüze şaşmazlığında nerdeyse takıntılarla sürüklenen bir yaşamın öfkesi de, çaresizliği de büyük oluyor.

Türk edebiyatının unutulmaz bir tipi ve unutulmaz bir mekanı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 91

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2001

Sayfa Sayısı : 112

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750800665

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Anayurt Oteli  için, “çok karanlık şeyler yazıyorum herkes şaşıracak” diyen  Atılgan,  gerçekten amacına ulaştı, onu okuduğumuzda hepimiz çok şaşırmış, nasıl okuyacağımızı, nasıl değerlendireceğimizi bilememiştik.  Aradan  otuz altı yıl geçti.,  romanın yarattığı  karanlık  coşku  hâlâ egemenliğini sürdürüyor.   .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (20)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Tavsiye

Dostlar, bu kitabın önce filmini izleyin sonra kendisini okuyun. Böylelikle kitabın karmaşık kurgusal yapısından en az hasarla çıkmış olursunuz. Ben öyle yaptım. Deneyin, Nirvana´ya çıkmış gibi olacaksınız.

Zebercet

Bir kere ana karakter Zebercet çok farklı bir tipleme,hiçbir kitapta karşılaşmadığım.Onun dışında kitap cidden cok güzel ama bu kitaba başlamadan önce bilmeniz gereken Yusuf Atılgan karakterin aklından yazar.Yani adam yürüyor diyelim ama o sırada aklına askerlik anısı geliyor direk onu da araya katar.O yüzden dikkatli okumanız ve bu dile alışmanız lazım.Kesinlikle zaman kaybı değil.

anayurt oteli

övgüler çok abartılı degıl, övgüler bu kitaba az bile. kürk mantolu madonna gibi basitin basiti bir romanı baştacı eden insanlar bu romanın kapağını çerçeveletip duvarlarına asmaları lazım. çok değişik, cok iyi