Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim

Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim

Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim

Rastlantı ve Devinim

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

h2o Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"şansı yaver gitmiş bir ihtimal"

İstanbul, 1873... "Şansı yaver gitmiş bir ihtimal" hikâyesinin anlatıldığı kitabı okuduğunda, başına gelebilecek tek ihtimalin idama mahkum edilmek olacağını bilemezdi medresenin sevilen hocası Akil.

Tahir Usta onu bir mezarlığın kuytusuna sürüklediğinde, ne zamandır merak edip durduğu o "oda"yı nihayet görebileceği ihtimali Levend'in aklına hiç mi hiç gelmemişti.

Yaşama dair küçük bir ihtimalin peşindeki Melike, daha önce bir kez olsun düşünmemişti sevginin de bir ihtimal olabileceğini.

Peki, ihtimaller tıpkı bir hileli zardaki gibi önceden belirlenmişse?

Nasıl çözülecekti varlığımızı kuşatan sırlar? Bir kitap sayesinde mi? Onlarca, yüzlerce?

Bilgiye, varlığın bilgisine, yaşamın anlamına dair küçücük bir bilgiye ulaşmayı vaat etmez mi on binlerce, yüz binlerce kitabın yer aldığı bir kütüphane? Yoksa sonsuza kadar kaybolacağınız bir labirente mi dönüşür?

Her şeyi bilmeye çalışmayı bırakıp bir bilinmezlik kalesini taş taş üstüne kurmalı ve sonra, bilgiye dair nihai bir zafer muştusuyla kuşatıp ele geçirmeli o kaleyi.

Bu kitaptan sonra da hayat akıp gidecek, değişmeyecek! Ama özgür iradenizle okuyacağınız her şeyde olduğu gibi bu kitapta da aksine dair bir ihtimal olduğunu düşünmekten alıkoyamıyorsunuz kendinizi.

Öyle olsun, ama vaat edilen, sadece, bir solukta okunacak ancak bir lokmada yutulamayacak bir kitap olduğudur.Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: h2o Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 190

Dil : Türkçe

ISBN: 9786058670006


Yorumlar (2)

Tavsiye ediyorum

Kitabın kurgusu, hikayesi ve aktardıklari kesinlikle birçok okuyucunun okuyup tercih edeceği bir kitap. Maalesef kitap satış mağazalarında bulunması çok zor. Mağaza raflarında öyle yerlere koymuşlar ki, bulmak imkansız. Kitabı alırken mağazada görevli kişi ile arayıp bulana kadar 10 dk süre geçmiştir. Çok az reklami olsa best-seller olurdu. Galiba reklam kurbanı ve değeri bilinmeyen ya da daha sonra anlaşılacak bir kitap. Ben, tavsiye ediyorum...

şaşırtıcı!

Tek kelimeyle muazzam! Karakterlerdeki yalın derinlik, ustaca kurgulanmış ve insanı sıklıkla düşünmeye sevk eden hikayesi beni daha ilk sayfalarda kendine bağladı. Tüm samimiyetimle okunmasını öneriyorum.