Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alamut'un Efendisi Hasan Sabbah

Alamut'un Efendisi Hasan Sabbah

Alamut'un Efendisi Hasan Sabbah

Zamanın Selçuklu İmparatoru Melikşah ve Moğol İmparatoru Cengiz Han, Hasan Sabbah'ı Yok Etmek İçin Fazlasıyla Uğraşmışlarsa da Başaramamışlardır

6/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Truva Yayınları , Dünya Edebiyatı Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Alamut'un Efendisi, Hasan Sabbah adlı bu eser, İsmailiye Mezhebi'nin bir kolu olan ve Hasan Sabbah tarafından kurulan Bâtıni Mezhebi'ni anlatırken, insanların din ve mezhep uğruna yaptıkları savaşları, aynı inançtan olmayanların birbirleri ilemücadelelerini akıcı bir üslupla gözler önüne sermektedir.


Bu romanda o dönemin heyecanını, üzüntüsünü ve sevincini bir arada yaşayacaksınız. Tarihin karanlıklarına dalarak, o devrin insanlarının makam, para ve çıkar uğruna birbirlerini nasıl parçaladıklarını, boğazladıklarını, birbirlerine karşı nasıl kin ve nefretle saldırdıklarını görecek ve günümüz için gerekli dersleri alacaksınız.


 


Bu kitapta yer alan her mezhep mensubu, kendi inançları doğrultusundaki yaşamları, düşünceleri irdelenirken; kişilerin kendi inançlarını, nasıl acımasızca savundukları anlatılmaktadır. Selçuklu Tarihi'nin önemli bir dönemini anlatan bu kitap, o tarihte karanlıkta kalmış olan pek çok olayı gün ışığına çıkarmaktadır.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

İlk Baskı Yılı : 2010

Baskı Sayısı : 7. Basım

Sayfa Sayısı : 512

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055638511


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!