Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ağrı'nın Derinliği

Ağrı'nın Derinliği

Ağrı'nın Derinliği

8/10 - 8 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Everest Yayınları , Siyaset Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bu kitap ne sadece Ermenilere ne de sadece Türkleredir. 'Ağrı'nın Derinliği, ' evsiz kalmanın, evinden uzak düşmenin acısını bilen, tahmin edebilen herkese yazılmıştır.

Aidiyetimizin bize ezberlettiklerinin ötesinde bir 'biz' olabilir mi?

İçine hapsolmadığımız, dışına atılmadığımız bir 'ev', bir 'biz' kurulabilir mi?

Ece Temelkuran, Ermeni ve Türk milliyetçiliklerine yakından bakarken, toplumların 'biz'lerini kurma aşamasında neleri, nasıl dışarıda bırakmış olabileceklerini anlatıyor.

Her kitabında 'ötede duranları' yakına getirmeyi amaçlayan yazar, bu kez de Ermeni meselesi gibi 'çekinceli' bir konuyu odağına alıyor...Sayfa Sayısı: 322

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 322

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752896406

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Muz Sesleri: Beyrut’un Kalbinin Ece Temelkuran’a Emaneti
Gizem Çiçek

“Niye? Çünkü her insanda öyle bir yer var. İnsan kaybolmak ister çünkü. Bakma sen söylediklerine, insan kendini feda etmek ister. Bir acıda, bir sevinçte, bir kavgada, bir hikayede erimek ister. Başka türlü katlanamaz aslında kendine.”

Bir ömre kaç hayat sığar, kaç hikaye? Ya insan yaşadığı yere benzemek istemezse? Biz yaka kartlarımızı göstere göstere planlar yaparken yukarıdan bize gülen bir Tanrı varsa hele?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Farklı bir bakış açısı

Yazar, Ermenistan'da veya diasporada yaşayan Ermenilerle diyalog veya empati kurarak 'Ermeni sorununa' soykırıma farklı bir bakış açısından bakmaya çalışmış. Sanki orta bir çözüm yolu mümkün mü diye iyi niyetli bir yaklaşım söz konusu. Kitapta, Ermenilerle diyaloglarında çok ilginç hayat hikayeleri gizli. Ermenilerin Türkiye'ye nasıl baktıklarını biraz olsun anlayabilmek açısından güzel bir çalışma olmuş. Temelkuran, tarafsız kalmış herhalde olabilecek tepkileri düşünerekten. Okunması gereken bir kitap, tavsiye ederim..