Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm

Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm

Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Hayat genç bir yazarı yolculuklara zorluyorsa, Aytuğ Akdoğan valizini çoktan hazırlamış. Onun ufkunu maceralar, rotasını ise merak belirleyecek. Gittiği yerden döner mi: Aklı bedenini bağışlarsa oralarda kalacaktır. Yazdıkları bunun ipuçlarını taşıyor çünkü."
Küçük İskender.
Kitap, ilk cümlesinden itibaren toplumsallaşmış ya da toplumsallaşamamış insanın sahip olabileceği kimlikleri sorgular ve ironik bir biçimde "serseri" ruhlu bir genç tarafından, yirmi birinci yüzyılın "modern" insanına ve hayatına eleştirel bir bakış getirir. Henüz on dokuz yaşındaki bir gencin aykırı varoluşunu keşfetme ve hakikat arayışındaki yolculuğunda edindiği gözlem ve yorumlar, kitabı üç bölümden oluşan psikolojik bir deneme-roman haline getirir; yazar, bir şeyler anlatırken aynı zamanda bir şeyler söylemeyi de arzular. Yıllarca yalnız yaşamasına izin verildiğinden dolayı içinde oluşan intikam ve şiddet duygusu yüzünden ise kitabın sonlarına doğru artık ufak ufak delirmeye başlar; okur bu sonlarla beraber yazarın bilinci ile kendi sorgusu arasında gidip gelir. Kitabı bitirdiğinizde ise yazarın deyimiyle "kendinizi gerçekleştirmek için" yazarı öldürmüş olursunuz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 142

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

Sayfa Sayısı : 142

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051281544


Yorumlar (1)

...

Aytuğ´a ben polemiklerin yazarı diyorum. Herkes onun hakkında iyi kötü bir şeyler söylüyor. Ben bu kitabını sırf arka kapağında küçük İskender notu var diye aldım. Kitabın bu kadar satmasındaki sebeplerden biri de bu olsa gerek. Okuduktan sonra gördüm ki bu not olmasa bile Aytuğ yine bu kadar okunmayı hak ediyormuş.