Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Lord Of The Rings:The Fellowship Of

Lord Of The Rings:The Fellowship Of

Lord Of The Rings:The Fellowship Of

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

İngiliz Dilbilimci yazar J.R.R Tolkien'ın ölümsüz eseri, Peter Jackson'ın benzersiz uyarlamasıyla yeniden karşınızda! Üstelik bu basımda çıkartılmış sahneler de dahil!


Orta-Dünya pek çok ırkın yaşadığı büyülü bir yerdir: Kadim Elfler, İnsanlar, Cüceler, Hobbitler, Büyücüler, Troller, Goblinler, Orklar... 


Ölüm-büyücüsü Sauron, Orta-Dünya'nın krallık kurmuş tüm halklarını kontrol etmek için sihirli yüzükler yapar. Bu yüzükleri Elfler'e, İnsan ve Cüce Kralları'na dağıtır. Sauron, hediye ettiği sihirli yüzüklerin bağlı olduğu Tek Yüzük'ü yaparak kötü emellerini gerçekleştirmeye başlar. Elfler, durumu anlayıp kendilerine verilen yüzükleri saklar. Dokuz İnsan Kral, birer birer Sauron'un hizmetine girer. Cüce Kralların başına da türlü türlü felaketler gelir. 


Sauron'a karşılık olarak Elf ve İnsan halkları büyük bir ittifak kurup Sauron'un kalesi olan Mordor'a saldırır. Büyük çarpışmada Sauron'un Orklardan oluşan ordusu bozguna uğrar. Sauron da yenilmiştir. İnsan Kralı Isildur, Sauron'un parmağını keserek Tek Yüzük'ü ele geçirmiştir. Tüm kötülüğün sona erdiği düşünüldüğü sırada Isildur'un başına felaket gelir ve Tek Yüzük sırra kadem basar. 


Yıllar sonra Tek Yüzük, barışçıl Hobbit halkından Bilbo Baggins'in eline geçecektir. (Bu hikaye Hobbit kitabında ve film uyarlamalarında anlatılır.) 


Bilbo, şaşırtıcı derece uzun ömürlüdür ve her zamanki gibi dinç görünür. Bilbo'nun 100. yaş gününde eski dostu büyücü Gandalf çıkagelir ve Tek Yüzük'ün Bilbo'da olduğunu öğrenir. Yüzük Bilbo'da kalmamalıdır; çünkü Sauron geri dönmüştür ve Tek Yüzük'ü aramaktadır. Büyük bir tehlikede olan Bilbo Baggins, yüzüğü yeğeni Frodo'ya vermelidir ve Frodo, yüzüğü arkadaşlarıyla birlikte Ayrıkvadi adındaki Elf topraklarında gerçekleşecek Konsey'e kadar taşımalıdır. Tek Yüzük'ün yok edilebilmesi için gizli bir plan hazırlanacaktır ve bu planı uygulamaya koyacak olan da dokuz kişilik "Yüzük Kardeşliği" olacaktır. Uzun ve tehlikeli yolculuk başlıyor!


Orta-Dünya'nın büyüleyici atmosferine yeniden hazırlanın. 

Disk Türü : 207

Yapım Yılı : 2001

Orijinal Dili : İngilizce

Aldığı Ödüller : 209

Süre : 278

Türkçe Dublaj : 232

Film Müziği Bestecisi : 265

Türkçe Altyazı : 237

ISBN: 8680979017630


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!